Меланхолія або чому ми сумуємо за «втраченим минулим»

Чи траплялося вам відчувати пекучу тугу за чимось, що давно залишилось у минулому? Відчуття можуть стосуватись чого завгодно: конкретних місць, людей, подій і т. п. При цьому теперішнє порівняно з минулим здається не настільки яскравим, менш наповненим новими можливостями та емоціями. Цей стан у далекому XVII столітті вважався хворобою солдатів, які сумували за батьківщиною. Тоді недугу називали «ностальгія» та лікували п’явками, а також прогулянками гірськими схилами.
В наш час меланхолія ототожнюється із депресією, а допомогти при такому стані можуть наступні дії:
  • Не намагайтесь заперечувати наявність ностальгії, прийміть свої почуття;
  • Навчіться контролювати потік негативних думок;
  • Намагайтеся з кимось поділитися своїми почуттями, згадати «минуле»;
  • Змініть режим дня;
  • Подумайте чим саме викликані подібні почуття (можливо, вам не вистачає не певної людини, а емоцій, які ви отримували разом із нею);
  • Спробуйте приділити увагу нерозв’язаним проблемам у минулому, невирішеним питанням;
  • Живіть теперішнім, а не минулим (знайдіть чому радіти саме зараз).
Минуле – це фотографія, мить, яку неможливо повернути. Звісно, ви можете повернутись у те саме місце, зібрати тих самих людей, відтворити ті ж події, проте в жодному із можливих варіантів ви не будете тим же, що й раніше і все навкруги, навіть залишившись візуально тим самим, ніколи не залишиться таким, як в минулому. Проте саме ця особливість робить кожен момент по-справжньому унікальним та неповторним, а наші спогади цінні та незабутні. Наступного разу, коли будете переглядати старі фотографії або ваш погляд впаде на яку-небудь пам’ятну річ, акцентуйтесь на тому, що ви зараз маєте завдяки ним (досвід, знайомство), а не на меланхолійній тузі за невпинним минулим, яка призводить до «замороження» теперішнього моменту. Погодьтесь, краще мати яскраве життя, а не яскраві спогади…
Пропоную пройти заняття «Історія мого життя», яке допоможе цілісно обдумати свою життєву історію, розглядаючи її крізь призму історії всього людства.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Адаптація 1 курсу!

7 ключових навичок «@WarLifeSkills»

Секрети стресостійкості