Цікава психологія

Японський психологічний тест

Сьогодні ми познайомимся з неакадемічним напрямом у психології, що стимулює розвиток уяви. Розробили його японські дослідники Ісаму Сайту та Тадахіко Нагао. Ідея полягає в тому, щоб, прочитавши умову уявної ситуації та питання до неї, обрати відповідь, з якою Ви найбільше погоджуєтеся. Кожен варіант відповіді несе певний зміст, характеристику, яку зазвичай подають одразу після опису ситуації.
Пропоную пройти ось такий японський тест:

Вам судити

Удар молотка, верткі адвокати, що демонструють свою хитрість, тиша, яка настає, коли зачитується рішення присяжних, - лише деякі кінематографічні мізансцени виглядають більш драматично, ніж зала суду. Це наповнена тривогою і невідомістю битва інтелектів, в якій грань між добром і злом дуже часто буває розмита, а зв’язок між законом і справедливістю втрачається в боротьбі.
Якби Ви були актором, що грає в драмі, дія якої розгортається в залі суду, кого з наступних персонажів Ви б зіграли?
1. Адвоката.
2. Детектива.
3. Обвинуваченого.
4. Свідка.
На мові психології актор асоціюється із соціальною маскою, яку Ви одягаєте, коли взаємодієте із зовнішнім світом. Уявляючи себе актором Ви можете зіграти ту роль, в якій себе справді бачите. Роль, в якій Ви себе бачите, показує, як Ви зазвичай реагуєте на кризові ситуації.
1. Адвокат. Зазвичай навіть «під вогнем» Ви зберігаєте незворушний вигляд і дуже рідко допускаєте, щоб хтось побачив, що Ви насправді відчуваєте. Але у вас також є й інша особистість, яка виходить на поверхню тільки під дуже інтенсивним тиском, - гаряча голова, здатна забути про самовладання і вибухнути, коли цього вимагає ситуація. Таке поєднання спокійної готовності і вогненної пристрасті виводить Вас навіть з найвідчайдушніших ситуацій.
2. Детектив. Вас не захльостує хаос і сум’яття, і Ви завжди зберігаєте голову, коли оточуючі втрачають свої. Люди відчувають і поважають цю незворушність і схильні звертатися до вас за допомогою, коли потрапляють в скрутне становище. Це означає, що неприємності, схоже, йдуть за Вами, але Ви не заперечуєте проти додаткового стресу – по суті, він лише робить вас ще спокійнішим.
3. Обвинувачений. На перший погляд Ви здаєтеся крутим і безтурботним, але Вам не вистачає чогось, що допомогло б довести свої проблеми до кінця. Коли ситуація стає жорсткою, Ви втрачаєте час, переглядаючи своє перше враження від ситуації та думки щодо цього і засуджуєте себе, замість того, щоб невідкладно взятися за вирішення проблеми.
4. Свідок. Схоже, що в будь-якій конкретній ситуації Ви готові до співпраці і допомоги, але ваша гнучкість і бажання догодити стають для вас джерелом проблем. Намагаючись завжди з усіма бути у згоді та домовитись, Ви лише будете здаватися непослідовним і навіть ненадійним. Не турбуйтеся так сильно про те, порадуєте Ви інших людей чи ні.
 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Адаптація 1 курсу!

7 ключових навичок «@WarLifeSkills»

Секрети стресостійкості